Lokalizacja Weterynaryjnego Banku Krwi
Otoczona zielenią, usytuowana w sąsiedztwie zabytkowego parku Klinika, mieści się niemal w samym centrum Mikołowa przy ulicy Żwirki i Wigury 5. Dzięki korzystnej lokalizacji Kliniki przy trasach krajowych Katowice – Tychy, Katowice - Wisła czy Wisła – Gliwice, krew i preparaty krwiopochodne z Weterynaryjnego Banku Krwi dostarczane są pod wskazany adres w wyjątkowo krótkim czasie. Jest to niezwykle ważne w nagłych przypadkach, kiedy to krew jest głównym czynnikiem potrzebnym do ratowania życia.
Pomysłodawca Weterynaryjnego Banku Krwi
Twórcą Weterynaryjnego Banku Krwi w Mikołowie, a zarazem popularyzatorem korzyści płynących z zastosowania krwiolecznictwa w medycynie weterynaryjnej, jest lek. wet. Piotr Teodorowski. Dba on, by kierowana przez niego placówka spełniała wszelkie światowe standardy w dziedzinie krwiolecznictwa.
Oferta mikołowskiego Banku Krwi
W ofercie mikołowskiego Weterynaryjnego Banku Krwi znajduje się:
- krew pełna dla psów w opakowaniach 1-jednostkowych i 2×0,5 – jednostkowych,
- koncentrat czerwonokrwinkowy w opakowaniach 1-jednostkowych i 2×0,5 jednostkowych,
- świeżo mrożone osocze w opakowaniach 1-jednostkowych,
- krioprecypitat w opakowaniu 1-jednostkowym,
- krew pełna dla kotów (krew kocia) w opakowaniu 1-jednostkowym.
Cel powstania Weterynaryjnego Banku Krwi
Psy i koty to najpopularniejsze zwierzęta domowe, często traktowane przez nas jak członkowie rodziny. Wymagają one specjalnej opieki, a w szczególnych przypadkach także fachowej pomocy weterynaryjnej, łącznie z transfuzją krwi. Transfuzja krwi dla psa, czy kota jest często konieczna, by ratować życie.
Zalety i znaczenie krwi w terapii wielu dolegliwości i chorób ludzi były znane już od zamierzchłych czasów i stopniowo ewoluowały na czasy nowożytne. W Polsce pełny rozwój świadomości i wiedzy z zakresu krwiodawstwa i krwiolecznictwa w ratowaniu zdrowia i życia początkowo ludzi, a obecnie także zwierząt, przypada na ostatnie lata ubiegłego wieku.
Jako że ogromne znaczenie w spopularyzowaniu tej gałęzi medycyny odegrały właśnie zwierzęta (w głównej mierze psy i koty), należy robić wszystko, by i one z owoców tego ogromnego postępu mogły skorzystać. Mając na uwadze duże zainteresowanie oraz zapotrzebowanie na krew zarówno wśród lekarzy weterynarii, ale również hodowców, czy właścicieli zwierząt, w naszej klinice powstał Weterynaryjny Bank Krwi.
Jak mój pies lub kot może zostać dawcą krwi?
Wśród właścicieli psów coraz częściej można znaleźć osoby rozumiejące szlachetną ideę ratowania zwierząt. To sprawia, że zgłaszają się do naszej kliniki ze swoimi zwierzętami w celu oddania krwi. Dołączenie do grona honorowych dawców krwi wiąże się jednak ze spełnieniem pewnych warunków. Więcej na ten temat tego, jak zwierze może zostać dawcą krwi w Weterynaryjnym Banku Krwi w Mikołowie, można znaleźć na stronie dedykowanej osobom, które chcą, aby ich zwierzęta zostały dawcami krwi.
Informacje dla specjalistów
Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony dedykowanej specjalistom, na której znajdują się informacje dotyczące zagadnień związanych z badaniem grupy krwi psów oraz kotów, próby krzyżowej, kalkulatora przetoczeniowego oraz samej krwi i preparatów krwiopodobnych.
Dlaczego warto wybrać naszą klinikę?
Nasza klinika jest jednym z niewielu placówek weterynaryjnych w Polsce, w których funkcjonuje bank krwi dla zwierząt. Ze względu na lokalizację, krew może być dostarczona do potrzebujących zwierząt w krótkim czasie.
Poza Weterynaryjnym Bankiem Krwi nasza oferta obejmuje m.in. diagnostykę obrazową, zaawansowane zabiegi ortopedyczne oraz chirurgiczne zwierząt, hotel dla psów i kotów, salon groomerski i pielęgnacyjny oraz bogatą ofertę rehabilitacyjną.
Nasza kadra
Zwierzęta trafiające do naszej kliniki mogą liczyć na fachową pomoc naszego personelu. Lekarze korzystają z wielu szkoleń i kursów odbywających się zarówno w Polsce jak i zagranicą. Klinika dysponuje wysokiej jakości sprzętem medycznym służącym do diagnostyki obrazowej. Wszystko po to, by nasi pacjenci mieli zapewnione jak najlepsze i skuteczne leczenie.
Weterynaryjny Bank Krwi – obszar świadczenia usług
Świadczymy usługi dla pacjentów ze Śląska, a także z całej Polski i zagranicy. Nasi pacjenci przyjeżdżają do nas ze swoimi właścicielami z wielu miast: Lędzin, Bielska-Białej, Bierunia, Oświęcimia, Czechowic-Dziedzic, Gliwic, Skoczowa, Tychów, Imielina, Jaworzna, Kętów, Knurowa, Mysłowic, Pszczyny, Rudy Śląskiej, Rydułtów, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Żor, Katowic.
Bank krwi dla zwierząt – cennik
Aby poznać cenę usług Weterynaryjnego Banku Krwi zachęcamy do kontaktu z naszą kliniką. Pracownicy udzielą odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania.
Weterynaryjny Bank Krwi – opinie naszych klientów
Nasi klienci doceniają inicjatywę Weterynaryjnego Banku Krwi działającego przy naszej klinice. Mogą o tym świadczyć pozytywne opinie, m.in.: „Potrzebna była pilna transfuzja krwi u owczarka niemieckiego a personel Kliniki udzielił fachowej pomocy”.
Bank krwi dla kotów i psów – najczęstsze pytania
W jakich godzinach jest czynny Weterynaryjny Bank Krwi?
Bank krwi jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 24:00, oraz w weekendy od 9:00 - 24:00
Jakie wymagania musi spełnić kot, aby zostać dawcą krwi?
Kot musi być zdrowy, regularnie szczepiony i odrobaczany oraz zabezpieczany przed pchłami i kleszczami. Powinien ważyć nie mniej, niż 4 kilo oraz być w wieku pomiędzy 10 miesięcy, a 7 lat.
Jakie wymagania powinien spełniać pies, aby zostać dawcą krwi?
Pies nie może być młodszy, niż 10 miesięcy oraz starszy niż 7 lat. Jego waga musi przekraczać 6 kg. Ponadto powinien być zdrowy, regularnie odrobaczany, szczepiony przeciw chorobom zakaźnym i zabezpieczony przed kleszczami i pchłami.