Konsultacja neurologiczna w Klinice Teodorowscy
Konsultacja neurologiczna to kluczowy krok w diagnozowaniu problemów zdrowotnych u psów i kotów. W Klinice Teodorowscy podchodzimy do każdej wizyty kompleksowo, zapewniając fachową opiekę oraz komfort zarówno dla zwierzęcia, jak i jego opiekuna. Podczas konsultacji neurologicznej kompleksowo zajmujemy się Państwa zwierzęciem - zbieramy szczegółowy wywiad, przeprowadzamy pełne badanie neurologiczne, a na koniec szczegółowo omawiamy z Państwem charakter problemu, zalecając jednocześnie odpowiednie badania dodatkowe (o ile są konieczne) lub ustalając plan leczenia. Wychodzimy z założenia, że podstawowym elementem udanej terapii jest dobra komunikacja pomiędzy lekarzem a opiekunem. Dlatego szczególną uwagę przywiązujemy do pełnego i zrozumiałego wyjaśnienia, co dzieje się z Państwa podopiecznym.
Konsultacja jest pierwszym krokiem w diagnozowaniu schorzeń układu nerwowego, od niej powinno zacząć się całe postępowanie z pacjentem z zaburzeniami neurologicznymi.
Kiedy warto skorzystać z konsultacji neurologicznej?
Konsultacja neurologiczna u weterynarza jest niezbędna, gdy istnieje podejrzenie, że zwierzę ma problemy neurologiczne.
- Zmiany w stylu poruszania się,
- Problemy z równowagą,
- Drgawki,
- Zmiany w apetytach i nawykach.
Najczęstsze objawy, które mogą wskazywać na zaburzenia neurologiczne:
-
zmiany w zachowaniu, świadomości
-
zaburzenia w poruszaniu (np. niedowład, brak koordynacji ruchowej)
-
nieprawidłowa postawa ciała (np. skręcenie głowy)
-
drgawki
Wczesne wykrycie problemów neurologicznych zwiększa szansę na skuteczne leczenie, co przekłada się na lepszą jakość życia Twojego pupila.
Na podstawie wywiadu i badania neurologicznego lekarz określa, czy faktycznie ma do czynienia z pacjentem neurologicznym czy też przyczyna leży gdzie indziej (np. w problemie ortopedycznym, kardiologicznym, behawioralnym), ustala lokalizację zmian i dokonuje wyboru dalszego postępowania. Konsultacja neurologiczna to spotkanie z lekarzem weterynarii, który posiada wiedzę w dziedzinie neurologii zwierząt. Jest ona niezbędna, gdy istnieje podejrzenie, że zwierzę może mieć problemy neurologiczne, takie jak zaburzenia chodu, drgawki, trudności w koordynacji ruchowej lub inne niepokojące objawy.