EAAGY1MpHxyABO4nDCPWCK7dqHC6LxEyvH1yxYc3996KW6MbFnstXbylLwGaDNUH1WFhbIeWXIpf6TpQOAV7PZB0ozAt5P7xymHFQALIMBbDiL3zNMinZAW0toz2vXtj7K6IUd2JjD1lygFzm07Yo30nZANNrXjHhafwBPBTbzaNFPLDPYDWS5navdnCdeWR0gZDZD

To technika nabierająca coraz większego znaczenia w medycynie weterynaryjnej. Zabieg ten wykorzystuje się zarówno diagnostycznie jak i terapeutycznie.

Główną jego zaletą jest niewielka inwazyjność, oznacza to iż uzyskujemy tak samo dobre efekty jak po wykonaniu tradycyjnego zabiegu chirurgicznego, unikając jednak poważnych ran pooperacyjnych. W związku z tym nasz pacjent wraca do zdrowia dużo szybciej niż po klasycznej operacji na otwartym stawie. Niemal każdy staw dostępny jest do badania artroskopowego – staw łokciowy, ramienny, biodrowy, kolanowy, stępowy oraz nadgarstkowy.

W każdym z nich może dojść do patologii – np. dysplazja stawu biodrowego, dysplazja stawu łokciowego lub osteochondroza rozwarstwiająca (OCD) w stawie barkowym.

Czas trwania zabiegu

Czas trwania zabiegu mieści się w przedziale od kilkudziesięciu minut do około dwóch godzin. Pacjent po zabiegu może opuścić szpital jeszcze tego samego dnia lub następnego dnia rano, ale jeśli lekarz prowadzący zdecyduje o przedłużeniu pobytu, może on się wydłużyć o kolejne kilka dni.

Postępowanie pooperacyjne

W zależności od rodzaju wykonywanej artroskopii, a także jej przebiegu, lekarz może zlecić ograniczenie ruchu pacjenta, ćwiczenia rehabilitacyjne, a także przybliżoną datę powrotu do codziennej aktywności fizycznej.

W naszej klinice świadczymy szeroki zakres rehabilitacji zwierząt, dzięki czemu na bieżąco kontrolujemy stan pacjenta i w zależności od jego samopoczucia zwiększamy lub zmniejszamy natężenie ćwiczeń i zabiegów.