EAAGY1MpHxyABO4nDCPWCK7dqHC6LxEyvH1yxYc3996KW6MbFnstXbylLwGaDNUH1WFhbIeWXIpf6TpQOAV7PZB0ozAt5P7xymHFQALIMBbDiL3zNMinZAW0toz2vXtj7K6IUd2JjD1lygFzm07Yo30nZANNrXjHhafwBPBTbzaNFPLDPYDWS5navdnCdeWR0gZDZD

To zabieg, który polega na usunięciu części trzonu kręgu dobrzusznie od kanału kręgowego. Głównym wskazaniem do wykonania tego zabiegu jest usunięcie przewlekłego wysunięcia dysku międzykręgowego typu II.

W naszej Klinice oferujemy pełne zaangażowanie oraz profesjonalność. Podczas wizyty nasi specjaliści dokładają wszelkich starań, by diagnoza była trafna i dokładna. Oferujemy opiekę 24 godziny na dobę oraz pakiet badań i zabiegów, w tym także korpektomię. Posiadamy lekarzy specjalizujących się w wielu dziedzinach, także neurochirurgi, którzy wykonują swoją pracę z wielką sumiennością i zaangażowaniem.

Gdy zachowanie waszego czworonoga będzie niepokojące, zapraszamy do naszej Kliniki w celu umówienia się na wizytę. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości. Gdy to będzie konieczne zapewnimy pełny zakres badań, okres hospitalizacji będzie przyjemny, a co najważniejsze skuteczny.

Skontaktuj się z nami

Najczęstsze objawy u zwierząt, które prowadzą do zabiegu korpektomii

Gdy pies lub kot będzie miało problem z poruszaniem się oraz będzie dokuczał im uporczywy ból, to zalecamy niezwłocznie umówić się na wizytę w klinice weterynaryjnej.

Najczęstsze objawy, które mogą sugerować problemy z kręgosłupem:

  • problem z poruszaniem się, codziennym funkcjonowaniem
  • niechęć do pokonywania schodów, przeszkód
  • brak energii
  • dokuczliwy ból podczas ruchu

Zachęcamy do kontaktu, ponieważ schorzenia kręgosłupa często są bardzo bolesne i nie pozwalają normalnie funkcjonować. Szybka diagnoza i skuteczna interwencja pozwolą zwierzęciu szybciej wrócić do zdrowia i zapomnieć o bólu.  

Jak przygotować psa lub kota do zabiegu korpektomii?

Podczas zabiegu korpektomii zwierzę będzie poddane znieczuleniu ogólnemu, dlatego należy pamiętać o tym, by ograniczyć mu dostęp do jedzenia oraz picia. Zaleca się wykonać badania krwi, badanie kardiologiczne i sprawdzić ogólny stan pacjenta. Jest to niezbędny etap, który pozwoli dobrze przygotować się lekarzom do wykonania zabiegu.

Podczas wizyty kwalifikującej zwierzę do zabiegu, lekarz prowadzący przekaże dokładne zalecenia, których należy trzymać się przed zabiegiem. Po oddaniu zoperowanego zwierzęcia właścicielom, także zostaną przekazane dokładne instrukcje, które pozwolą szybciej wrócić do zdrowia pacjentowi.

Przebieg zabiegu korpektomii u zwierząt

Zwierzę poddane jest znieczuleniu ogólnemu. Zostaje ogolony obszar ciała, gdzie będzie wykonywane nacięcie, by ułatwić pracę i dostęp do operowanego miejsca. Następnie cały personel będący na sali operacyjnej upewnia się, że wszystkie narzędzia oraz sprzęt są gotowe do użytku i przystępują do pracy. Sam zabieg korpektomii trwa do 3 godzin, trzeba do tego jeszcze doliczyć przeniesienie pacjenta do przestronnego pomieszczenia i obserwacje zachowania podczas wybudzania.

Opieka pooperacyjna zwierzęcia po wykonanym zabiegu korpektomii

Gdy pacjent zostanie przeniesiony do pomieszczenia, gdzie będzie mógł dojść do siebie po zabiegu, podawane mu są leki przeciwbólowe. Staramy się, by w spokojnych warunkach mógł wracać do pełni sił.

Bacznie obserwujemy zwierzę, przykładając dużą wagę do jego zachowania oraz sposobu oddychania. Dodatkowo, monitorujemy czworonoga pod kątem drgawek lub zespołu rozszerzenia i skrętu żołądka - szczególnie u pacjentów ras dużych i olbrzymich.

Zwierzę pozostaje pod naszą opieką i obserwacją od 48 do 72 godzin po zabiegu. Gdy lekarz prowadzący potwierdzi brak przeciwwskazań oraz dobrą kondycję zwierzęcia, wypuszczamy pacjenta i przekazujemy jego właścicielom. Dostarczamy dokładne zalecenia właścicielom, by pomóc jak najszybciej zwierzęciu wrócić do zdrowia. Oczywiście dbamy także o ciągły kontakt, gdy już zwierzę opuści naszą Klinikę. W razie potrzeby możliwy jest kontakt z lekarzem weterynarii, gdy pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości. Obowiązkowo także umawiamy na wizyty kontrolne, by sprawdzić, czy zwierzę prawidłowo powraca do zdrowia.

Rehabilitacja zwierzęcia po przeprowadzonym zabiegu korpektomii

Po wykonanym zabiegu obowiązkowa jest rehabilitacja i plan treningowy. W naszej Klinice oferujemy pełny zakres rehabilitacji, przy którym nasi lekarze czuwają przez cały jej proces. Nasi specjaliści opracują najskuteczniejszą formę powrotu do pełnej sprawności i będą czuwać nad wszystkimi czynnościami.

Jeśli właściciele operowanych czworonogów obawiają się, że nie będą mogli systematycznie przywozić pacjentów na trening, oferujemy turnusy rehabilitacyjne, które cieszą się u nas niezwykłym zainteresowaniem. Zwierzę pozostaje wtedy w naszym hotelu dla psów i kotów przez cały okres rekonwalescencji, nieustająco poddając się ćwiczeniom. Jest to wygodna alternatywa dla właścicieli, a także dla waszych pupili, które nie są narażone na ciągły stres związany z transportem i częstą zmianą otoczenia.

Dlaczego warto wybrać naszą Klinikę?

W porównaniu do innych placówek weterynaryjnych na Śląsku, wyróżniamy się najnowocześniejszym sprzętem oraz pełnym zaangażowaniem i profesjonalnością. Nasza kadra specjalizuje się w wielu dziedzinach weterynarii i non stop poszerza swoją wiedzę i zdobywa nowe kwalifikacje, by jeszcze skuteczniej badać i diagnozować choroby naszych pacjentów - sprawdź aktualne informacje z naszej Kliniki.  Dla nas najważniejsza jest pomoc dla zwierząt, które szczególnie darzymy wyjątkowym uczuciem. Jesteśmy cierpliwi, empatyczni i dążymy do tego, by każde zwierzę, które zawita w naszej Klinice czuło się komfortowo i bezpiecznie. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, na rynku jesteśmy już ponad 30 lat, nadal pragnąc pomagać i ratować zdrowie i życie czworonogów.

Najlepiej wyposażona Klinika na Śląsku

Posiadamy profesjonalny i nowoczesny sprzęt, pozwalający na wykonywanie wielospecjalistycznych badań.

Zabieg korpektomii u psów i kotów – obszar świadczenia usług

Posiadamy swoje placówki na Śląsku, w Mikołowie i w Orzeszu. Na co dzień przyjmujemy pacjentów z pobliskich miejscowości takich jak: Bieruń, Gliwice, Imielin, Jastrzębie-Zdrój, Ruda Śląska, Rydułtowy, Rybnik, Skoczów, Jaworzno, Katowice, Kęty, Knurów, Mysłowice, Lędziny, Czechowice-Dziedzice, Oświęcim, Pszczyna, Tychy, Wodzisław Śląski, Bielsko-Biała, Żory.

Często zdarza się też tak, że witamy psy i koty z drugiego końca Polski, które poszukują najlepszych specjalistów weterynarii. Posiadamy także wiele zagranicznych znajomości, co pozwala nam aktywnie wykonywać swoją pracę także na szczeblu międzynarodowym. Chętnie pomagamy wszystkim psom i kotom, niezależnie od ich miejsca zamieszkania, czy rasy. 

Opinie klientów, którzy zdecydowali przeprowadzić u swojego zwierzęcia zabieg korpektomii w naszej Klinice

Wiele pozytywnych opinii na temat zabiegu korpektomii jest widocznych na naszej stronie internetowej. Często także klienci przychodzący na wizyty kontrolne ze swoimi pupilami po zabiegu korpektomii pozytywnie oceniają stan ogólny swojego czworonoga. Szczere słowa i prywatne wiadomości, a także opinie na stronie internetowej bardzo nas cieszą i motywują do dalszego działania. Przykład opinii, którą otrzymaliśmy po całym procesie hospitalizacji:

„Bardzo dziękujemy całemu personelowi za zaangażowanie, nasz pies czuje się już znacznie lepiej. Aż miło patrzeć, jak chodzi z przyjemnością! Zabieg korpektomii uratował naszego przyjaciela. Serdecznie dziękujemy Klinice Teodorowscy.”

Najczęściej zadawane pytania związane z zabiegiem korpektomii u psów i kotów

Ile trwa zabieg korpektomii u zwierząt?

Czas zabiegu waha się od 1 – 3 godzin. Jest to operacja dość krótka, ale wymagająca pełnego skupienia i koncentracji, dlatego nigdy nie spieszymy się. Chcemy mieć pewność, że każda czynność została wykonana perfekcyjnie.

Czy moje zwierzę będzie ogolone do zabiegu korpektomii?

Tak, ale ogolone pozostanie miejscowo. Ogolimy miejsce, w którym będzie wykonywane nacięcie chirurgiczne, by ułatwić pracę lekarzy i zagwarantować pełne bezpieczeństwo zarówno załodze, jak i pacjentowi.

Jaki jest czas oczekiwania na zabieg korpektomii u psów i kotów?

Dokładamy wszelkich starań, by czas pomiędzy wizytą kwalifikującą, a zabiegiem korpektomii był jak najkrótszy. Po wyjściu z gabinetu, nasza załoga recepcji ustala najlepszy dla Państwa termin zabiegu. Staramy się, by odbył się jak najszybciej, by zminimalizować ryzyko pogorszenia się stanu zdrowia zwierzęcia.