EAAGY1MpHxyABO4nDCPWCK7dqHC6LxEyvH1yxYc3996KW6MbFnstXbylLwGaDNUH1WFhbIeWXIpf6TpQOAV7PZB0ozAt5P7xymHFQALIMBbDiL3zNMinZAW0toz2vXtj7K6IUd2JjD1lygFzm07Yo30nZANNrXjHhafwBPBTbzaNFPLDPYDWS5navdnCdeWR0gZDZD

Facetektomia to zabieg częściowego lub całkowitego usunięcia wyrostków (powierzchni) stawowych stawu L7-S1, natomiast foraminotomia polega na  usunięcia określonych fragmentów tych wyrostków w celu powiększenia otworu międzykręgowego L7-S1.

Te zabiegi są do siebie niezwykle podobne, jedyną różnicą jest czynność usunięcia całych wyrostków lub ich fragmentów. Po wykonaniu jednego z tych zabiegów neurochirurgicznych, zwierzęta poczują większą swobodę podczas poruszania się, a wcześniejszy dyskomfort wraz z bólem odejdą w zapomnienie.

Nasza Klinika aktywnie przeprowadza specjalistyczne zabiegi, które pomagają pacjentom z całej Polski. Posiadamy profesjonalny sprzęt oraz bogaty asortyment na salach operacyjnych – stawiamy na wysoką jakość, którą doceniają nasi klienci. Nasza kadra wykwalifikowana jest w wielu dziedzinach weterynarii, także w neurochirurgii, dlatego mamy do zaoferowania w naszej ofercie także zabiegi facetektomii oraz foraminotomii.

Gorąco zachęcamy do kontaktu z naszą placówką, nasi lekarze umówią państwa na dogodny termin wizyty i zaopiekują się waszym czworonożnym przyjacielem.

Na czym polega zabieg facetektomii oraz co to jest foraminotomia?

Facetektomia oraz foraminotomia są to zabiegi neurochirurgiczne, które pozwalają na częściowe lub całkowite usunięcie wyrostków stawowych stawu L7-S1. Ta czynność pozwoli przywrócić komfort podczas poruszania się, codzienne funkcjonowanie ponownie stanie się przyjemnością dla zwierzęcia.

Wskazania do wykonania zabiegu facetektomii oraz foraminotomii u psów i kotów

Jeśli Twój pies lub kot zachowują się niecodziennie, przyjrzyj się ich zachowaniu. Brak energii, brak ochoty na aktywność fizyczną, problem z poruszaniem się lub przekraczaniem różnych przeszkód np. schody, itp. - niezwłocznie udaj się do lekarza weterynarii, który dokładnie zbada Twojego pupila i pozwoli mu powrócić do pełni sił.

Zachowania zwierzęcia, które powinny zaniepokoić właściciela:

  • brak energii, ciągła niechęć do wstawania, biegania,
  • ból oraz brak komfortu podczas poruszania się,
  • unikanie schodów, czy innych przeszkód na drodze,
  • osłabienie, nadwrażliwość podczas dotyku szczególnie w obszarze kręgosłupa,
  • niedowład kończyn i nagły lub postępujący powoli paraliż kończyn,
  • problem z oddawaniem moczu, czy kału lub niekontrolowane załatwianie potrzeb fizjologicznych.

Nie wahaj się. Jeśli Twoje zwierzę potrzebuje pomocy, tylko Ty możesz to dostrzec. Zabierz swojego psa, czy kota i przyprowadź do najbliższej kliniki weterynaryjnej. Lekarze niezwłocznie zbadają stan ogólny Twojego zwierzęcia i postawią diagnozę, która pozwoli niezwłocznie podjąć czynności ratujące zdrowie i życie Twojego pupila.

Jak przygotować zwierzę do zabiegów facetektomii i foraminotomii?

Gdy zwierzę będzie wykazywało niepokojące zachowania, a lekarze weterynarii podejmą decyzję o zabiegu neurochirurgicznym, jakim jest facetektomia lub foraminotomia, to już na wizycie kwalifikującej zwierzę do zabiegu przedstawiane są czynności, które trzeba wykonać przed operacją.  Nasi specjaliści zadbają, by stan ogólny Twojego psa, czy kota był w pełni zbadany, przeprowadzone zostaną także badania krwi oraz badanie kardiologiczne, które pozwolą dokładnie przygotować się naszym lekarzom do zabiegu.

W gestii właściciela pozostaje przede wszystkim opieka nad zwierzęciem przed, jak i po zabiegu. Dzień przed zaplanowanym zabiegiem neurochirurgicznym w naszej Klinice, rekomendowane jest, by pacjent miał ograniczone jedzenie oraz wodę minimum na 12 godzin przed wejściem do naszej placówki. Dodatkowo, zaleca się także, by zwierzę przebywało w spokojnych i cichych warunkach. Nastawienie oraz samopoczucie czworonoga pozwoli mu łatwiej przywyknąć do sytuacji i pozytywnie wpłynie na jego stan.

Przebieg operacji kręgosłupa – zabiegi facetektomia i foraminotomia u psów i kotów

Pies, czy kot przygotowywany jest do zabiegu facetektomii i foraminotomii po krótkiej chwili od rejestracji pacjenta w naszym systemie. Po wcześniejszym wykonaniu potrzebnych badań, lekarze utwierdzają się ponownie, że stan pacjenta jest stabilny i można przystąpić do procedury znieczulenia ogólnego. Państwa zwierzę nie będzie odczuwało jakiegokolwiek bólu, ze względu na zastosowany środek znieczulający.

Gdy zwierzę zostanie przeniesione na salę operacyjną zostaje kładzione na brzuch. Po wcześniejszych upewnieniach się lekarzy, że wszystkie potrzebne przedmioty na sali operacyjnej są w zasięgu ręki, lekarz weterynarii robi nacięcie i przystępuje do wykonania zabiegu neurochirurgicznego.

Opieka pooperacyjna zwierzęcia po wykonanym zabiegu facetektomii, czy foraminotomii

Po wykonanym zabiegu facetektomii lub foraminotomii pacjent zostaje przeniesiony do przestronnego kojca, w którym będzie dochodził do siebie. Natychmiast, jeszcze przed wybudzeniem, zostają podawane zwierzęciu leki przeciwbólowe. Nasz personel bacznie zwraca uwagę na monitorowanie zwierząt pod kątem ich zachowania oraz sposobu oddychania. Gdy w razie nagłej potrzeby będzie trzeba pomóc zwierzakowi, lekarze są do dyspozycji. Po wybudzeniu się, w odpowiednim czasie podawany jest zwierzęciu napój, jedzenie oraz patrząc na ogólny stan, zwierzę zostaje wyprowadzone na teren zielony, by zaczerpnąć świeżego powietrza.

Po 48 – 72 godzinach, gdy lekarz weterynarii stwierdzi, że zwierzę jest gotowe do opuszczenia placówki, powiadamiani są właściciele, a wraz z tą czynnością zostają przekazane potrzebne informacje odnośnie opieki nad wcześniej operowanym czworonogiem. Umawiane są wizyty kontrolne, by nasi lekarze mogli leczone zwierzę zbadać i sprawdzić, czy wszystko przebiega zgodnie z ustaleniami. Dodatkowo, właściciele mogą czuć się swobodnie i spokojnie, bo gdy tylko cokolwiek ich zaniepokoi, mogą śmiało dzwonić do naszej kliniki i poprosić o konsultacje odnośnie zachowania czworonoga.

Rehabilitacja zwierzęcia po przeprowadzonych zabiegach facetektomii, czy foraminotomii

Po przeprowadzonym zabiegu facetektomii, czy foraminotomii niezwłocznie należy zacząć szereg rehabilitacji, by jak najszybciej pobudzić mięśnie i operowane miejsce. Nasza kadra  pomoże rozpisać odpowiedni plan rehabilitacyjny, a specjaliści zajmujący się rehabilitacją chętnie zaopiekują się państwa pupilem. Oferujemy także hotel dla psów i kotów, który pomoże w systematycznym stawianiu się na umówione wizyty rehabilitacyjne. Jeśli właściciele nie będą w stanie dowozić swojego pupila na miejsce spotkań, można zostawić zwierzę w naszym hotelu na cały okres rekonwalescencji.

W naszej Klinice oferujmy, aż 10 metod rehabilitacyjnych, dzięki czemu każde zwierzę, niezależnie od schorzeń i preferencji, znajdzie dla siebie odpowiednią formę hospitalizacji. Nasza kadra wyszkolona i doświadczona pod względem udzielania pomocy pacjentom rehabilitacyjnym zadba o odpowiednie warunki podczas ćwiczeń. Mogą być państwo pewni, że oddajecie swoje zwierzę w odpowiednie ręce!

Kto wykonuje zabiegi specjalistyczne u zwierząt w naszej Klinice na Śląsku?

Nasza kadra jest wykwalifikowana i w pełni zaangażowana w wykonywanie swojej pracy. Naszą  pasją są zwierzęta, które darzymy niezwykłym uczuciem. Zatrudniamy lekarzy i personel pomocniczy – wszyscy  zaczynali swoją przygodę weterynaryjną pod okiem najlepszych specjalistów. Niezależnie od sytuacji, nasza kadra potrafi zachować zimną krew i podjąć odpowiednie kroki, by pomóc potrzebującemu czworonogowi.

Zabiegi facetektomii oraz foraminotomii u psów i kotów – obszar świadczenia usług

Jesteśmy otwarci na każdego czworonoga, który szuka pomocy. Ratujemy zdrowie i życie zwierząt z całej Polski, nie pozwalając na wyjątki. Cieszymy się dużym gronem zainteresowanych, którzy przyjeżdżają do nas systematycznie z pobliskich miast takich jak: Żory, Wodzisłąw Śląski, Katowice, Jaworzno, Kęty, Knurów, Mysłowice, Tychy, Bieruń, Bielsko-Biała, Lędziny, Imielin, Jastrzębie-Zdrój, Gliwice, Czechowice-Dziedzice, Oświęcim, Pszczyna, Ruda Śląska, Skoczów, Rybnik, Rydułtowy

Koszt zabiegów facetektomii i foraminotomii. Cennik

Nie jesteśmy w stanie określić szacunkowej ceny za zabieg facetektommi, czy foraminotomii. Do każdego pacjenta podchodzimy w sposób indywidualny, biorąc pod uwagę ogólny stan zdrowia zwierzęcia, rokowania, a także wykorzystane środki lecznicze, czy pielęgnacyjne i żywieniowe. Zachęcamy, by już na rozmowie kwalifikującej zwierzę do zabiegu dopytać naszych lekarzy o dokładne koszta hospitalizacji czworonoga – oni na pewno odpowiedzą na wszystkie państwa pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Opinie klientów, którzy skorzystali z naszych usług w zakresie facetektomii oraz foraminotomii

Często słyszymy już na wizycie kontrolnej, że właściciele odzyskali wiarę w to, że ich zwierzę będzie znów tak samo funkcjonować. Bardzo się cieszymy i doceniamy każdą szczerą opinię od naszych klientów, którzy przekazują nam je osobiście, a także na naszej stronie internetowej lub na profilu naszych placówek na Google. To jedna z nich:

„Chciałabym z mężem bardzo podziękować lekarzom z Kliniki Teodorowscy. Nasz pies miał zabieg neurochirurgiczny, byliśmy pełni obaw, bo jednak to wiekowy pies, ale mimo wszystko nikt się nie poddał. Teraz, kilka miesięcy po zabiegu Leon tryska energią. Wrócił nasz radosny piesek, dziękujemy!”

Najczęściej zadawane pytania przez klientów przed lub po zabiegach facetektomii i foraminotomii u psów i kotów

Przez jaki czas mój zwierzak będzie dochodził do siebie po zabiegu facektomii lub foraminotomii?

To wszystko zależy od indywidualnych możliwości i stanu zdrowia zwierzęcia. Każdy pies I kot mogą dochodzić do pełni sił w różnym okresie czasu. Często efekty możemy zauważyć już kilka, czy kilkanaście dni po zabiegu, a czasami zdaża się też tak, że dopiero zwierzę powraca do zdrowia po miesiącu hospitalizacji. To wszystko jest zależne od stanu zdrowia pacjenta.  

Ile kosztuje zabieg facetektomii i foraminotomii?

W razie jakichkolwiek pytań na temat cennika i kosztach hospitalizacji, zachęcamy kierować bezpośrednio pytania do naszych lekarzy weterynarii. Oni wyczerpią temat i przekażą wszystkie najpotrzebniejsze dla państwa informacje. To wszystko jest zależne od stanu zdrowia państwa pupila oraz stopnia zaawansowania choroby, czy schorzenia.