EAAGY1MpHxyABO4nDCPWCK7dqHC6LxEyvH1yxYc3996KW6MbFnstXbylLwGaDNUH1WFhbIeWXIpf6TpQOAV7PZB0ozAt5P7xymHFQALIMBbDiL3zNMinZAW0toz2vXtj7K6IUd2JjD1lygFzm07Yo30nZANNrXjHhafwBPBTbzaNFPLDPYDWS5navdnCdeWR0gZDZD

Do naszej Kliniki zawitał 4-letni Leon - buldog, który od dwóch dni był sparaliżowany. Przemieszczanie się było dla niego bardzo uciążliwe, załatwianie potrzeb fizjologicznych także, nie mógł samodzielnie oddawać moczu.  Brak energii, niechęć do ruszenia się z miejsca. Niemal natychmiast właściciele oddali Leona w ręce naszych specjalistów. Przeprowadzono potrzebne badania, które pozwoliły określić stan zdrowia oraz stopień zaawansowania schorzenia.

Wykonano Leonowi badanie MRI, na którym uwidoczniono na wysokości Th9/Th10 masę dyskową uciskającą na rdzeń kręgowy oraz korzonek prawy na tej wysokości. Po szczegółowym badaniu naszej neurolog, lekarze podjęli decyzję o zabiegu neurochirurgicznym, a dokładniej hemilaminektomii. Ten zabieg pozwoli odbarczyć uciśnięte struktury i usunąć masę dyskową z tej powierzchni.

Po zabiegu Leon szybko doszedł do siebie. Zaczął się podnosić o własnych siłach, pobierać pokarm i wodę. Po trzech dniach od zabiegu już samodzielnie chodzi, widoczny wzrost energii, samodzielnie oddaje także mocz i kał. 4-letni Leon został wypisany do domu w stanie dobrym, stabilnym. Właściciele stawiają się z pacjentem na wizyty kontrolne, by zbadać ogólny stan zwierzęcia i efekty zabiegu hemilaminektomii.

Leon przed zabiegiem hemilaminektomii.

3 dni po zabiegu neurochirurgicznym. Leon samodzielnie chodzi i oddaje mocz oraz kał.

Leon tydzień po zabiegu hemilaminektomii.

Wizyta kontrolna po 2 tygodniach od zabiegu neurochirurgicznego.

Wpisy blogowe które mogą Cię zainteresować