EAAGY1MpHxyABO4nDCPWCK7dqHC6LxEyvH1yxYc3996KW6MbFnstXbylLwGaDNUH1WFhbIeWXIpf6TpQOAV7PZB0ozAt5P7xymHFQALIMBbDiL3zNMinZAW0toz2vXtj7K6IUd2JjD1lygFzm07Yo30nZANNrXjHhafwBPBTbzaNFPLDPYDWS5navdnCdeWR0gZDZD

Niedowład kończyn miedniczych pojawił się u Javiera nagle i dość szybko. Dokładnie w sobotę tj. 26 listopada zaczął poruszać się ostrożnie i powoli, co zauważyli jego właściciele. W nocy z soboty na niedzielę zaobserwowano, że Javier nie był w stanie chodzić. Gdy właściciele przenosili go, to czasami podczas noszenia odczuwał dyskomfort, piszcząc i skomląc.

Gdy przybył do naszej Kliniki, nasi lekarze niezwłocznie przeprowadzili dokładne badanie neurologiczne. Podczas badania uwidoczniono brak korektury w obu kończynach miedniczych, brak czucia, brak odruchów rdzeniowych oraz brak napięcia mięśniowego w obu kończynach. W badaniach MRI uwidoczniono rozległą zmianę naczyniową wraz ze stanem zapalnym oraz degradację dysku międzykręgowych na wysokości L6/L5 oraz Th13/L1. W płaszczyźnie całkowej zobrazowano w projekcji T2W oraz FSTIR hiperintensywny sygnał rdzenia - całkowy i transversalny, który ciągnie się od przejścia L6/L5 w kierunku dogłowowym przez L5 do przejścia L4/L3. Pacjentowi zostało wdrożone leczenie farmakologiczne i rehabilitacyjne, które ma na celu przez okres pobytu pacjenta ocenić rokowanie, które na obecną chwilę jest ostrożne.


Nasza kadra wykonuje rehabilitacje, które być może pozwolą Javierowi odzyskać czucie w kończynach miedniczych. Na filmikach widzimy nasz personel oraz pacjenta podczas wykonywania hydroterapii.

Javier podczas rehabilitacji w Klinice Teodorowscy.

Wpisy blogowe które mogą Cię zainteresować